پنج شنبه، 7 مهر 1401
انتخاب سردبیر / سیاست
شناسه خبر: 2064
 • 0

« یادداشت »

تحلیلی بر«دردِدل»های شهردار پلدختر

شهردار پلدختر قبل ازخطبه های نماز جمعه 95/5/1 این شهر گزارش عملکرد بیش از دوسال و نیم خود را ارائه کرد


شهردار پلدختر قبل ازخطبه های نماز جمعه 95/5/1 این شهر گزارش عملکرد بیش از دوسال و نیم  خود را ارائه کرد.

به گزارش بالاگریوه ارائه بیلان کار یادردِدل های شهردارپلدختراطلاع رسانی تقریبا مناسبی به افکار عمومی و شهروندان پلدختر در زمینه زیرسازی خیابانها و کوچه ها، موزائیک فرش پیاده روها ،آسفالت قسمت هائی ازمعابرشهر، اصلاح تقاطع های خطرناک،لایروبی رودخانه، کاشت نهال درخت و درختچه و گل و...بود .

با عنایت به اینکه هیچ فردی درنظام مقدس جمهوری اسلامی که ثمره خون صدها هزار شهید گلگون کفن می باشد نباید نسبت به سرنوشت مردم و نظام بی تفاوت باشد وصد البته دراین ارتباط رسالت اهالی قلم و رسانه به مراتب سنگین و خطیرتر از دیگرآحاد جامعه  می باشد، و ازطرفی بزرگترین آفت زمان ما تملق و چاپلوسی به جای انتقاد قانونمند و سازنده است ، و ازآنجا که «بالاگریوه» درمتن مسائل جامعه و جریان های سیاسی  و اجتماعی حضور داشته و دنبال کردن خواسته های مردم بدون هرگونه انتظار وچشمداشتی را وظیفۀ شرعی، قانونی و انقلابی خود می داند، ذکرنکاتی درارتباط با دردِ دل های آقای جهانگیر اکبری شهردارمحترم پلدختر را برای تنویر افکارعمومی و رفع برخی شبهات ضروری دانسته و به شرح زیربه مخاطبان تقدیم می کنیم .

قبل از بیان اصل موضوع لازم به یادآوری است که تیتر« دردِ دل » های شهردار پلدختر بدان دلیل برای این مطلب انتخاب گردیده که جناب شهردار درمتن گزارش عملکرد خود 5 بار از جمله « دردِ دل زیاد است » استفاده کرده است.

1-باعنایت به اینکه مدت هاست درپلدختربحث تأخیردرپرداخت حقوق و مطالبات پرسنل و کارگران شهرداری پلدختر درافکار عمومی مطرح بوده و شهرداری با هدف پرداخت بخشی ازبدهی های خود و ازجمله معوقات یاد شده اقدام به فروش املاک جنب ترمینال نموده است ، اما درمیان مباحث مطرح شده و گزارش عملکرد شهردار سخنی از پرداخت یا عدم پرداخت معوقات حقوقی پرسنل و کارگران شهرداری به میان نیامد.

2-علیرغم اینکه همه شهروندان و ازجمله مستأجران مغازه های شهرداری واقع درجنب ترمینال پلدختر مطلع هستند که این  املاک مربوط به شهرداری بوده و بیش از 20 سال است شهرداری اجاره آن راازمغازه داران دریافت می کند ، معلوم نیست که چرا شهردار اولا : گزارش روشنی ازمیزان بهای این املاک و برندگان مزایده به مردم ارائه نداده وثانیادربخشی ازعملکرد خود اعلام می کند با تلاش زیاد و تشکیل بیش از 50 جلسه موفق شده انداین املاک را به شهرداری برگردانند؟ اگر این املاک متعلق به شهرداری نبوده اندچه کسی وچرا درطول این 25سال اجاره این مغازه هارا دریافت کرده است ؟ و طبق اظهارات شهردار"یکی ازدغدغه های شهرداری مراجعه صاحبان همین املاک بوده که دیگربه مرحله ای رسیده بودکه تهدیدبه شکایت ازشهرداری می کردندواگر شکایت می کردند بطورمیانگین هرمغازه جلوی خیابان 100 میلیون تومان و درمجموع شهرداری می بایست 3 میلیارد و 800 میلیون تومان به آنها پرداخت می کرد چون حق قانونی خودشان را که گذشت نمی کردند" اگر این املاک حق قانونی مردم بوده چرا شهرداری آنهارا بیرون کرده و املاک را تخریب و به مزایده گذاشته است ؟

 


3- آقای اکبری دربخش دیگری از درد دل های خود از دردست احداث بودن و تکمیل 3 بوستان ( شقایق، صخره ای و کوی بسیجیان ) درسطح شهر خبرداد، که جای تقدیر دارد اما با وجود تنگناهای مالی شهرداری که منجر به فروش املاک سرمایه ای شهرداری برای پرداخت بدهی ها و معوقات حقوق پرسنل و کارگران گردیده ، آقای شهردارهیچگونه اشاره ای به محل تأمین اعتبارساخت وتکمیل 3 پارک یاد شده و میزان درصد پیشرفت فیزیکی عملیات احداث پارک صخره ای و شقایق درزمان مدیریت خود نکرد.

4-درحالی که پارک صخره ای و بوستان شقایق به دلیل تنگناهای مالی شهرداری نیمه کاره بوده و تا بهره برداری کامل راه زیادی درپیش دارند وشهرداری به شدت از تنگناهای مالی رنج می برد ،اما شهردار درگزارش عملکرد اخیرخود از آماده شدن طرح ایجاد مجتمع تفریحی « بام پلدختر » به مساحت 38 هکتار درقسمت شمال شرقی شهر پلدختر (تخت واشیان) خبرداد ! و درحالی که حدود سال 92 این پیشنهاد توسط تیم طراحی فضای سبز دانشگاه ملاثانی اهواز که به دعوت خانم آکسونیان به پلدختر آمده بودند به شهرداری پیشنهاد گردیده بود ، اما شهردار محترم درگزارش عملکرد خود اعلام کرد که پیشنهاد اجرای طرح بام پلدختر را درجلسه 19تیرماه سال جاری شورای برنامه ریزی استان درپلدختر به استاندار ارائه کرده است.

5-شهردارپلدختر دربخش دیگری از گزارش عملکردخود از سوله چند منظوره و پیگیری مرمت دیوار ساحلی رودخانه سخن به میان آورد که براساس واقعیات موجود در زمان آغازمسئولیت آقای اکبری بیش از70 درصد ساختمان سوله تکمیل بوده و همچنین مرمت دیوارساحلی رودخانه ربطی به اعتبارات شهرداری نداشته و از محل ستاد حوادث تأمین اعتبارمی گردد.

6- جهانگیراکبری درقسمتی از درد دل های خود درحالی به شدت از تنگناهای مالی شهرداری سخن به میان آورده و از سال 94بعنوان بدترین سال بودجه و اعتبار یاد می کرد که براساس شنیده های موثق از نیمه دوم سال 92 تاکنون ماهیانه وهرچند ماه یک بار ازطریق سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های کل کشور و اداره کل امورمالیاتی مبالغ قابل توجهی به شهرداری پرداخت می شود که دراین گزارش عملکرد صحبتی از میزان این کمک ها به میان نیامد .

7-شهردارپلدختر بدون اینکه توضیحی درخصوص دلیل عدم راه اندازی «چهارشنبه بازار شهرداری» که حدود یک ماه پیش بنر و تبلیغات افتتاح آن درکنار درب ورودی مدرسه زینبیه نصب شده بود اما رنگ افتتاح به خود ندید به مردم ارائه کند، درگزارش عملکرد اخیر خود از تجمیع دست فروشان و وانت بارهای دوره گرد خبرداد و وعده داد با همکاری نماینده مجلس همه این دست فروشان و دوره گردهارا درمحل بازارچه اصلی شهید مدنی و خیابان ولیعصر تجمیع و از طریق صندوق کار آفرین امید تسهیلات 4 درصدی دراختیار آنان قرارمی گیرد.

8- درحالی که مقامات مافوق شهرداری دروزارت کشور واستانداری درسال 92 به فاصلۀ چندساعت پس ازاستقرار باجه اخذ عوارض شهرداری پلدختر ازکامیون های عراقی دستورجمع آوری و توقف این طرح را صادر و با این اقدام غیرقانونی شهرداری برخورد کردند،اما شهردار پلدختردرگزارش عملکرد روزجمعه خود مجددا براجرای طرح اخذ عوارض ازکامیون های عراقی اصرار کرد.


لازم به توضیح است درحالی که از طریق وزارت کشور واستانداری لرستان باجه اخذعوارض ازتانکرهای عراقی جمع آوری گردیداما پایگاه اطلاع رسانی بیان روز درخبری باعنوان « نهضت آسفالت درپلدختر اجرا می شود» که ساعت 21:10 روزشنبه 2 مرداد95 با کد 18069 برروی خروجی خود قرارداده از زبان شهردار پلدختر این اقدام وزارت کشور را "شیطنت" قلمدادکرده و آورده است : « شهردار پلدختر با انتقاد ازشیطنت های برخی افراد که درگذشته مانع ازتحقق برنامه اخذ عوارض ازتانکرهای عراقی شده اند... » .

 


9-شهردار پلدختر درحالی درگزارش عملکرد خود از تهیه 190 تن قیر برای آسفالت خیابان ها و کوچه های شهر خبرداد ، که به سرنوشت 300 تن قیرکه حدود 26 اسفندماه 93 ازطریق سازمان همیاری شهرداری ها و استانداری لرستان برای آسفالت کوچه و خیابان های شهر بصورت رایگان دراختیار شهرداری پلدختر قرارگرفته بود هیچگونه اشاره ای نکرد.


نکته مهم و قابل تأمل دراین ارتباط آن است که شهرداری های معمولان و رومشکان قیرهای اهدائی استانداری را با آسفالت خیابان های شهرخود بصورت تهاتر معامله کرده بودند اما شنیده شده است شهرداری پلدختربه بهانه تأمین معوقات حقوق کارگران شهرداری،به جای اخذمجوز ازسازمان (مدیرکل) شهرو روستای استانداری لرستان،متأسفانه بامصوبه شورای شهر!اقدام به فروش قیرهای موصوف به مبلغ 2 میلیارد و 460 میلیون ریال دربازار آزاد کرده بود،که بالاگریوه فعلابه دلیل پرهیز ازطولانی شدن این عریضه، ازچگونگی هزینه کرد وجوه حاصل ازفروش این قیرهاصرف نظرمی کند.

10- درحالی که بنا به فرموده حضرت امام «ره» مردم ولی نعمتان انقلاب و نظام بوده و ما هرچه داریم از این مردم است و این مردم هستند که باید مسئولان را بخاطر انتقاد از شیوه عملکردشان واحیانا کارهای نکرده ، تصمیمات غیرکارشناسی و... مورد سوال و مواخذه و یا قدردانی قرار داده و یا آنها را به قول معروف حلال کنند اما شهردارپلدختر درپایان گزارش عملکرد خود «البته با شرط و شروطی» هرکسی که به گفتۀ وی  احیانا مطلبی، عنوانی صحبتی علیه او داشته اند را حلال کرد.

بالاگریوه امیدوار است با عنایت به اینکه منبع و مستندات این نوشته ازنقض هیچ قسم نامه ومیثاق نامه ای به بیرون درزنکرده وصرفا از متن گزارش عملکرد اخیرشهرداری پیاده و تحلیل گردیده و بند بند آن ازخواسته ها ومطالبات اصلی شهروندان عزیز پلدخترمی باشد، شهردارمحترم پلدختر چنانچه « دانستن » راحق مردم می دانند ،که یقینابایداینچنین باشد ،باصبروحوصله ای که ازبایسته های مسئولان درنظام مقدس جمهوری اسلامی است ، برای تنویرافکار عمومی که حق قانونی شهروندان می باشد ، به ابهامات مطرح شده پاسخ دهند.

دسته بندی: انتخاب سردبیر / سیاست
تبلیغ

نظرات

  • شهروند
  • 10 مرداد 1395 11:40
  • 0
  سلام جناب آقای احمدی : لطفا از آقای شهردار بپرسید که مستند پاسخ بدهد چه عملکردی تا حالا داشته اند
  ۱-فعالیت عمرانی
  ۲-مبلمان شهری
  ۳- مدیریت اداری
  ۴-درآمد پایدار شهری
  ۵-معاملا ت شهرداری
  6-تاسیسات زیر بنایی شهری
  7-روابط عمومی و فعالیت فر هنگی
  8- نحوه بکار گیری نیرو در شهرداری (نیروهای بدون پلاک در شهرداری)
  9-فروش ماشین آلات شهرداری و دستگاه خریداری شده جایگزین
  10-قضیه بلوار اصلی شهر تخریب با نظارت دانشگاه ملا ثانی وتوضیح در خصوص چراغ برقها که توسط شهردار قبلی به قول خودش در برنامه زنده در پلدختر کاشته شده بود و ایشان درو کردن چی شد
  11-میزان رضایت مندی پرسنل و شهروندان از شهردار 12-چراتا حالا شرافتمندانه استعفا نداده
  13- چند بار تا حالا تونستن اعتبار از بالا دست بگیرن
  14- چرا نماینده قبلی و مسولین گذشته شهرداری را تخریب می کنن مگه خودش قبلا حامی دکتر کایدی نبوده
  ۱۴-حکایت........... راهم تو ضیح بدهد چون خیلی مو ضوع مهمی هست ،،،،،،،،،،،؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛*
  ===
  بالاگریوه
  ضمن تشکر از شما که قبلا نیز با نام هائی مانند......و.... پیام ارسال کرده اید،
  امیدواریم ازاینکه ناچار هستیم به دلیل رعایت مسائل قانونی و اخلاق رسانه ای بخشی از پیام های جنابعالی که شاید از نظرخودتان مهم ترین بخش پیامتان باشدرا حذف کنیم نگران نشده باشید.
  بدیهی است چنانچه واضح و روشن خودرا معرفی کنید هم پیام هایتان را کامل تر منتشر می کنیم و هم زمینه ای برای بحث دوطرفه پیش خواهدآمد
  • کارشناس عمران
  • 9 مرداد 1395 18:55
  • 0
  موضوعی که از نگاه هر متخصص امورشهری باعث انتقادشدید به شهرداری پلدختر است کج بودن میدان امید درشرق میدان جهاداست.
  ازدور که نگاه می کنی کج بودن این میدان کاملاً آشکار است و دروسط خیابان قرارنگرفته تاجائی که رانندگان تاکسی حاضرنیستند آن رادوربزنند.
  • مهرابی
  • 6 مرداد 1395 12:56
  • 0
  شهردار میتوانندیک کنفرانس خبری با اصحاب رسانه شهرستان بذارن و از دوستان مشاور هم استفاده بکنن و پاسخگوی افکار عمومی باشند
  ما اعلام آمادگی میکنیم
  • آگاه
  • 5 مرداد 1395 23:03
  • 0
  سلام
  برادر احمدی : نمایندگان دستگاه نظارتی به هر ادار ه ای که میرن بایستی حتی آب و نون آن دستگاه نخورن که نمک گیرنشن اما پارسال...... خدا خیرتون بده میگین به اون دستگاها ارجاع بشن ،تنها راه ..... اصحاب قلم و رسانه منجمله برادرانی خداجو وحامی مستضعفین که نوجوانی و جوانیشون را درجبهه ها سپری کردن و الان درجایگاه قلم و جوهر آن تداعی بخش خون شهدا هستش امکان پذیر هستش.
  ====
  بالاگریوه
  بازهم ضمن تشکر از جنابعالی ، چون بخش های متعددی از پیام جنابعالی مسائل محرمانه ای است که ما از انتشار آن بخاطر محدودیت های قانونی معذورهستیم، درصورت صلاحدید خودتان به نهادهای نظارتی و ذیربط بفرستید
  • آگاه
  • 5 مرداد 1395 22:39
  • 0
  ممنون از اطلا ع رسانی شما سوال داری بپرس به عنوان شهروند درد دل مردم برات بگم از شورای شهر وشهردار
  • آگاه
  • 5 مرداد 1395 22:22
  • 0
   سلام اگر {جناب احمدی} اطلاع رسانی نماید واقعیاتی در اختیارتون قرارخواهد گرفت که آقای ...... از صحنه مدیریتی که حقش نیست با رئیس ...... و سایر .....نا به حق ...... به حول قوه الهی حذف خواهند شد.
  • اگاه
  • 5 مرداد 1395 22:09
  • 0
  با سلام خدمت برادر بسیجی آقای احمدی:
  لازم دانستم مطالبی در خصوص شهرداری عرض نمایم انشاله که اطلا ع رسانی گردد...................................
  ===
  بالاگریوه
  با سلام و تشکر فراوان از ارسال مطلب جامع و کامل و مستند جنابعالی
  با توجه به اینکه مطلب حضرتعالی حاوی مستندات و موارد مهمی بود، رسانه ای کردن آن را به صلاح ندانستیم، درصورت تمایل این موارد را برای مراجع تصمیم گیر ارسال فرمائید.

  آگاه
  سلام برادر عزیز و بزرگوار رسانه ای کردن به مانند فیشهای 200میلیونی به صرف و صلاح بیت المال هستش.
  برادر بزرگوار اطلاع رسانی از وظایف اهل قلم هستش کاش کل مطالب و بیان می کردید چون در شهر پلدختر و لرستان ضعف نظارت کاملا مشهود هستش.
  • جوان پلدختری
  • 5 مرداد 1395 13:41
  • 0
  آقای اکبری قبر یارانه ای کجا رفته لطفا مستند پاسخ دهید
  • مهدی
  • 5 مرداد 1395 08:34
  • 0
  با سلام وتشکر از جناب احمدی که مثل همیشه حق مطلب رو با منطق و روحیه مطالبه گری عمومی که وظیفه اصلی رسانه است بیان کردند
  خدمت جناب اکبری عرض دارم شما که این همه قول و وعده دادید باید عمل کنید وگرنه در انتخابات.......
  یادتونه که گفتید تا ...... هست من در این شهر کار نمیکنم !!!!!
   و ماهم یادمونه که سال آخره و جنب وجوش رای آوری.
  • معلم فعال مجازی
  • 5 مرداد 1395 08:10
  • 0
  شهرداری و شورای شهر پلدختر خوب است به یک نکته بسیارمهم توجه داشته باشند و آن این است که چرا درمیان همه اخبار رسانه ها مطالب مربوط به شهرداری همیشه بیشترین مخاطب و بازدیدکننده را دارد ؟ اگربه تعدادبازدیدکنندگان هرخبر درهمین سایت بالاگریوه که دربالای هرخبر نوشته شده نگاهی بیندازید صحت گفته من را تأئید می کنید ؟ آیا این به معنای آن نیست که مردم نسبت به بیت المال حساس هستند و روش مدیران ومسئولان را درحفاظت از بیت المال و مسائل مالی زیرنظر داشته و دخل و خرج ادارات و مخصوصا شهرداری را دقیقا مانندهمین حقوق های نجومی رصد می کنند ؟
  • پلدختری
  • 4 مرداد 1395 21:56
  • 0
  آقای شهردار لطفا جواب بدهیدچون دانستن حق ماشهروندان است
  • آگاه
  • 4 مرداد 1395 20:49
  • 0
  با سلام خدمت برادر بسیجی آقای احمدی:
  لازم دانستم مطالبی در خصوص شهرداری عرض نمایم انشاله که اطلا ع رسانی گردد...................................
  ===
  بالاگریوه
  با سلام و تشکر فراوان از ارسال مطلب جامع و کامل و مستند جنابعالی
  با توجه به اینکه مطلب حضرتعالی حاوی مستندات و موارد مهمی بود، رسانه ای کردن آن را به صلاح ندانستیم، درصورت تمایل این موارد را برای مراجع تصمیم گیر ارسال فرمائید.
  • شهروند
  • 4 مرداد 1395 16:59
  • 0
  آقای احمدی به والله مادراین شهر؛بدبختیم وبیچاره!

نظر شما

 • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید